HAKKINDA

Öğretmen Akademisi

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), geleceğin nesillerini yetiştiren öğretmenlerimizin toplumumuz açısından taşıdıkları öncü rolün farkında olarak, “BÜYEM Öğretmen Akademisi” başlığı altında k12 öğretmenlerine özel eğitimler tasarlamaktadır. 21. yy Öğretmenlik Yetkinlikleri için, öğretmenlerimizi ulusal ve uluslararası platformlardaki farklı alanlarda geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlamaktayız.

Özellikle öğretmenlerin yurt dışındaki gelişmeleri takip edebilmeleri, yeni yöntemlerle tanışabilmeleri ve kendilerini alanlarında geliştirebilmeleri için tasarlanan bu eğitimler, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin saygın akademik kadrosu ile alanında uzmanlaşmış profesyonel eğitimciler tarafından kişilerin ve kurumların özel ihtiyaçlarına ve önceliklerine uygun olarak şekillendirilmektedir.

Şu ana kadar BÜYEM tarafından yaklaşık 2000 öğretmene eğitim sunulmuş, değerlendirme ve analizler ile öğretmen gelişimi takip edilmiştir. Kurumlara özel olarak tasarlanan eğitimler, kısa dönemli seminer ve atölyelerin yanı sıra, bir yıldan daha uzun süren ve modüllerden oluşan uzun soluklu eğitimler olarak da tasarlanabilmektedir. Ayrıca, AB Projeleri ile geliştirilen yeni yöntemler öğretmen eğitiminde kullanılmakta ve Türkiye şartlarına adapte edilmektedir.

Gelecek nesillerin şekillenmesinde büyük önem taşıyan öğretmenlerimizin bilgi ve yeniliklerle donatılması, bizler için öncelikli hedeflerden bir tanesidir.

 

Hizmetlerimiz

Okullara Özel Öğretmen Gelişim Programları

Okulların kendileri için seçeceği önceliklere göre, BÜYEM Öğretmen Akademisi dahilinde yürütülen eğitim başlıklarından ya da yeni geliştirilmesi gereken alanlardan seçilerek oluşturulacak kurumlara özel eğitim eğitim programlarıdır. Bu programlar, genelde kurumun kültür yapısı ve önceliklerine bağlı olarak uzun soluklu tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Programın uzunluğu, eğitimlerin sıklığı, süresi, tarihleri ve diğer detaylar, kurumun talepleri doğrultusunda karşılıklı olarak mütabık kalınan şekilde tasarlanacaktır. Bu nedenle, öğretmenlerimize yönelik programlarımız hakkında görüşmek ve kurumunuza özel olarak ortaya çıkarabileceğimiz eğitim başlıklarını detaylandırmak dileğiyle sizinle bir araya gelmek isteriz.

 

Bireysel Öğretmen Eğitimleri

BÜYEM bünyesinde eğitimcilere özel açılan tüm eğitimler, bireylerin özel katılımlarına açık olacak şekilde, BÜYEM Öğretmen Akademisi çatısı altında toplanmaktadır. Bunun dışında, öğretmenlerden gelecek eğitim talepleri doğrultusunda yeni eğitim başlıkları da belirlenecektir. Bireysel olarak katılımda bulunmak isteyen öğretmenlerimizin, BÜYEM online kayıt sistemi üzerinden istedikleri eğitimlere önkayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 

Erasmus+ Projeleri

Avrupa Birliği Projeleri kapsamında, öğretmenlerin profesyonel gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler bu kapsamda yürütülmektedir. Eğitim ve öğretim tasarımları, içerik ve yöntem geliştirme, müfredat ve uygulama çalışmaları, yeni yaratıcı öğrenme tasarımları, özel eğitim ve kaynaştırma tasarımları gibi birçok alanda, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademik kadrosu ile işbirliği içerisinde BÜYEM tarafından şimdiye kadar yürütülmüş olan projeler bulunmaktadır. Bu projelerin geliştirilmesi, yeni alanlarda uygulanması ya da yeni konularda projeler oluşturulması için BÜYEM ile çalışmak isteyen paydaşların başvurularını da Öğretmen Akademisi başlığı altında toplamaktayız. Ayrıca, projeler hakkında duyurularımızdan haberdar olmak için ana sayfamızda sistemimize e-postanızı bırakmanızı rica ederiz.

 

Biz Kimiz?

Dr. Tamer Atabarut
BÜYEM Müdürü ve YK Üyesi
atabarut@boun.edu.tr

Arzugül Kuloğlu
BÜYEM Eğitim Koordinatörü
arzugul@boun.edu.tr

Prof. Dr. Zeynep Kızıltepe
Akademik Koordinatör
zeynep.kiziltepe@boun.edu.tr

Burcu Ertürk Kılıç
Akademi Yöneticisi
burcu.erturkkilic@boun.edu.tr

Mehtap Yoldaş
Ofis Asistanı
mehtap.yoldas@boun.edu.tr

 

İletişim

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Uçaksavar Kampüsü,
Cengiz Topel Caddesi, Etiler
Beşiktaş / İstanbul
TÜRKİYE

Tel: (0212) 359 47 51 / (0212) 359 47 49 / (0212) 359 47 40

Faks: (0212) 257 24 80

E-Mail: ogretmenakademisi@boun.edu.tr

Web: www.ogretmenakademisi.boun.edu.tr