HAKKINDA

Öğretmen Akademisi

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM), geleceğin nesillerini yetiştiren öğretmenlerimizin toplumumuz açısından taşıdıkları öncü rolün farkında olarak, “BÜYEM Öğretmen Akademisi” başlığı altında k12 öğretmenlerine özel eğitimler tasarlamaktadır. 21. yy Öğretmenlik Yetkinlikleri için, öğretmenlerimizi ulusal ve uluslararası platformlardaki farklı alanlarda geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlamaktayız.

Özellikle öğretmenlerin yurt dışındaki gelişmeleri takip edebilmeleri, yeni yöntemlerle tanışabilmeleri ve kendilerini alanlarında geliştirebilmeleri için tasarlanan bu eğitimler, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin saygın akademik kadrosu ile alanında uzmanlaşmış profesyonel eğitimciler tarafından kişilerin ve kurumların özel ihtiyaçlarına ve önceliklerine uygun olarak şekillendirilmektedir.

Şu ana kadar BÜYEM tarafından yaklaşık 2000 öğretmene eğitim sunulmuş, değerlendirme ve analizler ile öğretmen gelişimi takip edilmiştir. Kurumlara özel olarak tasarlanan eğitimler, kısa dönemli seminer ve atölyelerin yanı sıra, bir yıldan daha uzun süren ve modüllerden oluşan uzun soluklu eğitimler olarak da tasarlanabilmektedir. Ayrıca, AB Projeleri ile geliştirilen yeni yöntemler öğretmen eğitiminde kullanılmakta ve Türkiye şartlarına adapte edilmektedir.

Gelecek nesillerin şekillenmesinde büyük önem taşıyan öğretmenlerimizin bilgi ve yeniliklerle donatılması, bizler için öncelikli hedeflerden bir tanesidir.

 

Hizmetlerimiz

Okullara Özel Öğretmen Gelişim Programları

Okulların kendileri için seçeceği önceliklere göre, BÜYEM Öğretmen Akademisi dahilinde yürütülen eğitim başlıklarından ya da yeni geliştirilmesi gereken alanlardan seçilerek oluşturulacak kurumlara özel eğitim eğitim programlarıdır. Bu programlar, genelde kurumun kültür yapısı ve önceliklerine bağlı olarak uzun soluklu tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Programın uzunluğu, eğitimlerin sıklığı, süresi, tarihleri ve diğer detaylar, kurumun talepleri doğrultusunda karşılıklı olarak mutabık kalınan şekilde tasarlanmaktadır. Bu nedenle, öğretmenlerimize yönelik programlarımız hakkında görüşmek ve kurumunuza özel olarak ortaya çıkarabileceğimiz eğitim başlıklarını detaylandırmak dileğiyle sizinle bir araya gelmek isteriz.

 

Bireysel Öğretmen Eğitimleri

BÜYEM bünyesinde eğitimcilere özel açılan tüm eğitimler, bireylerin özel katılımlarına açık olacak şekilde, BÜYEM Öğretmen Akademisi çatısı altında toplanmaktadır. Bunun dışında, öğretmenlerden gelecek eğitim talepleri doğrultusunda yeni eğitim başlıkları da belirlenebilmektedir. Bireysel olarak katılımda bulunmak isteyen öğretmenlerimizin, BÜYEM online kayıt sistemi üzerinden istedikleri eğitimlere önkayıt yaptırmaları gerekmektedir.

 

Biz Kimiz?

Nursen Erdem Altınceviz
Eğitim Sorumlusu
nursen@boun.edu.tr

 

İletişim

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Uçaksavar Kampüsü,
Cengiz Topel Caddesi, Etiler
Beşiktaş / İstanbul
TÜRKİYE

Tel: (0212) 359 47 42 / (0212) 359 47 40

Faks: (0212) 257 24 80

E-Mail: ogretmenakademisi@boun.edu.tr

Web: www.ogretmenakademisi.boun.edu.tr